24 may, 2024 5880 Baxış
24 may 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Biofizika İnstitutunda elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorant və dissertantların attestasiyası keçirilib.
İclası giriş sözü ilə Attestasiya Komissiyasının sədri b.e.d. Kərim Quli oğlu Qasımov araq, doktorant və dissertantların hesabatı dinlənilib.
Nəticədə, AR ETN Biofizika İnstitutunun doktorant və dissertantlarının, elmlər doktoru hazırlığı üzrə b.ü.f.d., dos. Sevinc Cəfərova, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə Aidə Məmmədzadə və Sevil Rəhmanovanın 2024-cü il üzrə attestasiyasının məqbul hesab edilməsi qərara alınıb.

24 мая, 2024 5886 Просмотров
24 мая 2024 года в Институте Биофизики Министерства Образования и Науки Республики Азербайджан была проведена аттестация докторантов и диссертантов по подготовке кандидатов наук и докторов.
Заседание председатель аттестационной комиссии д.б.н. Карим Гули оглу Гасымов открыл и заслушал доклады докторантов и диссертантов.
В результате докторанты и диссертанты АР МНО Института Биофизики было решено принять аттестации по подготовке докторов наук к.б.н., доц. Севиндж Джафаровой и подготовке кандидатов наук Аиды Мамедзаде и Севиль Рахмановой на 2024 год.