25 iyun, 2024 6152 Baxış
İnstitutun baş direktoru AMEA-nın müxbir üzvü Oktay Qasımovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda Biofizika İnstitutunun nəzdindəki laboratoriyalarının elmi və elmi-təşkilati fəaliyyəti ilə bağlı 2024-cü il üzrə yarımillik hesabatı dinlənilib və səsvermə sonrası qəbul edilib.
Sonra Biofizika İnstitutunda 2406.01 - Biofizika ixtisası üzrə fəlsəfə doktorluğu üçün imtahan proqramı yenidən müzakirə edilərək, son variantı təsdiq edilib.
Daha sonra Biofizika İnstitutunun fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə dissertantı Ləman Süleymanovaya analıq məzuniyyətində olduğu üçün möhlət verilməsi müzakirə olunaraq, təsdiq edilib.

25 июня, 2024 5427 Просмотров
25 июня 2024 года состоялось очередное заседание Ученого совета Института Биофизики Министерства Образования и Науки Азербайджанской Республики. На заседании, которое прошло под председательством генерального директора Института и члена-корреспондента НАНА Октая Гасымова, был заслушан и после голосования утвержден полугодовой отчет за 2024 год о научной и научно-организационной деятельности лабораторий Института Биофизики.
Затем была повторно обсуждена и утверждена окончательная версия экзаменационной программы по специальности 2406.01 – Биофизика для получения степени кандидата наук в Институте Биофизики.
Далее была обсуждена и утверждена просьба соискателя степени кандидата наука Института Биофизики Ляман Сулеймановой о предоставлении ей отсрочки в связи с декретным отпуском.