25 iyun, 2024 6152 Baxış
İnstitutun baş direktoru AMEA-nın müxbir üzvü Oktay Qasımovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda Biofizika İnstitutunun nəzdindəki laboratoriyalarının elmi və elmi-təşkilati fəaliyyəti ilə bağlı 2024-cü il üzrə yarımillik hesabatı dinlənilib və səsvermə sonrası qəbul edilib.
Sonra Biofizika İnstitutunda 2406.01 - Biofizika ixtisası üzrə fəlsəfə doktorluğu üçün imtahan proqramı yenidən müzakirə edilərək, son variantı təsdiq edilib.
Daha sonra Biofizika İnstitutunun fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə dissertantı Ləman Süleymanovaya analıq məzuniyyətində olduğu üçün möhlət verilməsi müzakirə olunaraq, təsdiq edilib.

25 June, 2024 6358 Views
On June 25, 2024, a regular meeting of the Scientific Council of the Institute of Biophysics of the Ministry of Science and Education Republic of Azerbaijan was held. The meeting, chaired by the Director General of the Institute and Corresponding Member of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS), Oktay Qasimov, reviewed and approved the semi-annual report for 2024 on the scientific and organizational activities of the laboratories under the Institute of Biophysics after a vote.
Subsequently, the examination program for the Ph.D. in Biophysics (specialty code 2406.01) at the Institute of Biophysics was discussed and the final version was approved.
Further, the request for postponement by the Ph.D. candidate in Biophysics, Leman Suleymanova, due to her maternity leave, was discussed and approved.