Biofizika İnstitutunun alimləri Gürcüstanda beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər
AMEA Biofizika İnstitutunun icraçı direktoru, biologiya elmləri doktoru Kərim Qasımov və İnteqrativ biologiya laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü İlham Şahmuradov oktyabr ayının 3-dən 7-dək Gürcüstanda elmi ezamiyyətdə olublar.
Məqsəd Tbilisi şəhərində Avropa Birliyi və ABŞ Dövlət Departamentinin birgə təşkil etdiyi Mərkəzi  Asiya və Qafqazda Biotəhlükəsizlik Assosiasiyasının “COVİD-19: Lessons Learned” mövzusunda beynəlxalq elmi konfransında iştirak etmək olub.
Alimlər ezamiyyət çərçivəsində, həmçinin NCDC/R.Lugar mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub və elmi-tədqiqat sahəsində əməkdaşlıq imkanları barədə səmərəli müzakirələr aparıblar.

Учёные Института биофизики приняли участие в международной научной конференции в Грузии.
Исполнительный директор Института биофизики НАНА, доктор биологических наук Керим Касымов, и директор лаборатории интегративной биологии, член-корреспондент НАНА Илхам Шахмуродов с 3 по 7 октября находились в научной командировке в Грузии.
Целью командировки было участие в международной научной конференции, организованной Европейским Союзом и Государственным департаментом США, на тему "COVID-19: Lessons Learned", которая проходила в Тбилиси в рамках Центральноазиатской и Кавказской ассоциации биобезопасности.
В ходе командировки ученые также ознакомились с деятельностью Центра НCDC/Р.Лугара и провели продуктивные обсуждения относительно возможностей сотрудничества в области научных исследований.