Biofizika İnstitutunun alimləri Gürcüstanda beynəlxalq elmi konfransda iştirak ediblər
AMEA Biofizika İnstitutunun icraçı direktoru, biologiya elmləri doktoru Kərim Qasımov və İnteqrativ biologiya laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müxbir üzvü İlham Şahmuradov oktyabr ayının 3-dən 7-dək Gürcüstanda elmi ezamiyyətdə olublar.
Məqsəd Tbilisi şəhərində Avropa Birliyi və ABŞ Dövlət Departamentinin birgə təşkil etdiyi Mərkəzi  Asiya və Qafqazda Biotəhlükəsizlik Assosiasiyasının “COVİD-19: Lessons Learned” mövzusunda beynəlxalq elmi konfransında iştirak etmək olub.
Alimlər ezamiyyət çərçivəsində, həmçinin NCDC/R.Lugar mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub və elmi-tədqiqat sahəsində əməkdaşlıq imkanları barədə səmərəli müzakirələr aparıblar.

Scientists of the Institute of Biophysics participated in an international scientific conference in Georgia.
10 October, 2022 5364 Views
The Executive Director of the Institute of Biophysics of ANAS, Ph.D. in Biology Kərim Qasımov, and the Head of the Integrative Biology Laboratory, Corresponding Member of ANAS İlham Şahmuradov were on a scientific mission in Georgia from October 3 to 7.
The goal of the mission was to participate in the international scientific conference on the topic "COVID-19: Lessons Learned," organized by the European Union and the U.S. Department of State in Tbilisi, under the Central Asia and Caucasus Biosafety Association.
During the mission, the scientists also familiarized themselves with the activities of the NCDC/R. Lugar Center and held fruitful discussions regarding opportunities for cooperation in the field of scientific research.