25 iyun, 2023 4897 Baxış
1. AR ETN Biofizika İnstitutunun nəzdindəki laboratoriyaların elmi və elmi-təşkilati fəaliyyəti ilə bağlı 2023-cü il üzrə yarımillik hesabatının müzakirəsi.
2. AR ETN Biofizika İnstitutunda Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorantların qəbul imtahanının verilməsi ilə bağlı Genetika ixtisası üzrə sualların təsdiqi haqqında.
3. AR ETN Biofizika İnstitutunun “Biofizika” ixtisaslaşması üzrə magistrantlarının 2022/2023-cü tədris ili üzrə 2023-cü il iyun ayının 1-dən 2023-cü il iyul ayının 5-dək keçirilmiş yay imtahan sessiyasının nəticələrinin müzakirəsi.
4. AR ETN Biofizika İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d., dos. Sevinc Cəfərovanın və böyük elmi işçisi, b.ü.f.d., dos. Ruhiyyə Quliyevanın 18-24 iyun 2023-cü il tarixlərində Rusiyaya elmi ezamiyyəti ilə bağlı hesabatı.

25 June, 2023 4860 Views
To the attention of the members of the Scientific Council of the Institute of Biophysics under the Ministry of Science and Education of the Azerbaijan Republic.
The next meeting of the Scientific Council will be held on July 4, 2023, at 15:00.
1.     Discussion of the semi-annual report for the year 2023 on the scientific and scientific-organizational activities of the laboratories under the Institute of Biophysics under the Ministry of Science and Education of the Azerbaijan Republic.
2.     Approval of questions in Genetics for the entrance examination of doctoral candidates in Philosophy at the Institute of Biophysics.
3.     Discussion of the results of the summer examination session held from June 1, 2023, to July 5, 2023, for the students of the "Biophysics" specialization in the 2022/2023 academic year at the Institute of Biophysics.
4.     Report on the scientific visit to Russia from June 18 to June 24, 2023, regarding scientific credentials by the leading scientific researcher, Ph.D. Sevinc Jafarova and the senior scientific researcher, Ph.D. Ruhiyya Guliyeva of the Institute of Biophysics.