Biofizika İnstitutunda 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibəti ilə  tədbir keçirilib
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Biofizika İnstitutunda 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibəti ilə  tədbir keçirilib.
Öncə torpaqlarımız uğrunda canından keçmiş şəhidlərimizin ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Tədbiri giriş nitqi ilə açan institutun icraçı direktoru b.e.d Kərim Qasımov, Azərbaycan tarixinə şanlı Zəfər Günü kimi qızıl hərflərlə yazılan 8 Noyabr zəfərinin Azərbaycan xalqı üçün ən mühum qələbə olduğunu və Azərbaycan xalqının iftixar və qürur mənbəyinə çevrildiyini, bu qələbəni ürək dolusu, sevinc göz yaşı ilə qarşıladığımızı qeyd edib. Böyük Zəfərə görə müzəffər ordunun hər bir zabit və əsgərinə, qazisinə institutun kollektivi adından minnətdarlığını bildirən Kərim Qasımov şəhidlərimizə Allahdan rəhmət diləyib.
Sonra Biofizika İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) üzvü, “İnteqrativ biologiya” laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Aysel Əliyeva çıxış edərək, Vətən müharibəsində ordunun və xalqın göstərdikləri qəhrəmanlıq və fədakarlıqlardan, qəhrəman igidlərimizin müharibə dövründə göstərdikləri şücaətdən danışıb.
Daha sonra 44 günlük Vətən müharibəsinə və Zəfər Gününə həsr olunmuş videoçarx nümayiş olunub.
Sonda Biofizika İnstitutunun Həmkarlar təşkilatının sədri Rasim Aslanov “İnteqrativ biologiya” laboratoriyasının kiçik elmi işçisi, Aysel Əliyevaya tədbirdəki çıxışı hazırladığı üçün öz təşəkkürünü bildirib. Bu gözəl bayram münasibəti ilə, Azərbaycan xalqına bir daha şəhid verməməsini və Azərbaycan ərazisində bir daha müharibə olmamasını, əmin-amanlıq olmasını arzu edib.

В Институте биофизики состоялось мероприятие по случаю 8 ноября – Дня Победы
В Институте Биофизики Министерства Образования и Науки Азербайджанской Республики было проведено мероприятие в честь 8 ноября - Дня Победы.
Сначала была минута молчания, чтобы почтить память наших мучеников, которые пожертвовали своей жизнью за наши земли.
На мероприятии с приветственным словом выступил исполнительный директор института, д.б.н. Карим Гасымов. Он подчеркнул, что 8 ноября, который отмечается как славный День Победы в истории Азербайджана, является одной из самых важных побед для азербайджанского народа. Он отметил, что эта победа является источником гордости и чести для азербайджанского народа, и выразил радость и слезы радости в связи с этой победой. Он также выразил благодарность всей коллективу института от имени победоносной армии, каждому офицеру и солдату.
Затем выступила Айсель Алиева, член Совета Молодых Ученых и Специалистов института, а также исследователь в лаборатории "Интегративной биологии". Она подчеркнула героизм и самоотверженность армии и народа во время Отечественной войны, а также мужество наших героев во времена войны.
Затем была показана видеопрезентация, посвященная 44-дневной Отечественной войне и Дню Победы.
В заключение, Председатель профсоюза института Расим Асланов выразил свою благодарность Айсель Алиевой за ее вклад в мероприятие. Он выразил пожелания мира и безопасности для Азербайджана и надеется, что больше не придется жертвовать жизнями и вести войны на азербайджанской территории.