Biofizika İnstitutunda 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibəti ilə  tədbir keçirilib
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Biofizika İnstitutunda 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibəti ilə  tədbir keçirilib.
Öncə torpaqlarımız uğrunda canından keçmiş şəhidlərimizin ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Tədbiri giriş nitqi ilə açan institutun icraçı direktoru b.e.d Kərim Qasımov, Azərbaycan tarixinə şanlı Zəfər Günü kimi qızıl hərflərlə yazılan 8 Noyabr zəfərinin Azərbaycan xalqı üçün ən mühum qələbə olduğunu və Azərbaycan xalqının iftixar və qürur mənbəyinə çevrildiyini, bu qələbəni ürək dolusu, sevinc göz yaşı ilə qarşıladığımızı qeyd edib. Böyük Zəfərə görə müzəffər ordunun hər bir zabit və əsgərinə, qazisinə institutun kollektivi adından minnətdarlığını bildirən Kərim Qasımov şəhidlərimizə Allahdan rəhmət diləyib.
Sonra Biofizika İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) üzvü, “İnteqrativ biologiya” laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Aysel Əliyeva çıxış edərək, Vətən müharibəsində ordunun və xalqın göstərdikləri qəhrəmanlıq və fədakarlıqlardan, qəhrəman igidlərimizin müharibə dövründə göstərdikləri şücaətdən danışıb.
Daha sonra 44 günlük Vətən müharibəsinə və Zəfər Gününə həsr olunmuş videoçarx nümayiş olunub.
Sonda Biofizika İnstitutunun Həmkarlar təşkilatının sədri Rasim Aslanov “İnteqrativ biologiya” laboratoriyasının kiçik elmi işçisi, Aysel Əliyevaya tədbirdəki çıxışı hazırladığı üçün öz təşəkkürünü bildirib. Bu gözəl bayram münasibəti ilə, Azərbaycan xalqına bir daha şəhid verməməsini və Azərbaycan ərazisində bir daha müharibə olmamasını, əmin-amanlıq olmasını arzu edib.

An event was held at the Institute of Biophysics on the occasion of November 8 - Victory Day
An event was held at the Institute of Biophysics of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on the occasion of November 8 - Victory Day.
First, the souls of our martyrs who died for our lands were remembered with a minute of silence.
The event was opened with an introductory speech by the Executive Director of the Institute, Ph.D. Karim Qasimov, who emphasized that November 8, celebrated as a glorious Victory Day in the golden letters of Azerbaijani history, is one of the most significant victories for the Azerbaijani people. He stated that this victory is a source of pride and honor for the Azerbaijani people and expressed heartfelt joy and tears of happiness in celebrating this victory. He also expressed gratitude to the victorious army, every officer, and soldier, on behalf of the institute.
Then, Aysel Aliyeva, a member of the Young Scientists and Specialists Council (YSSC) of the Institute and a researcher in the "Integrative Biology" laboratory, delivered a speech, highlighting the heroism and dedication shown by the army and the people during the Patriotic War, as well as the valor of our heroes during the war.
A special video presentation dedicated to the 44-day Patriotic War and Victory Day was then showcased.
Finally, Rasim Aslanov, the Chairman of the Institute's Colleagues' Organization, expressed his gratitude to Aysel Aliyeva for her contribution to the event. He conveyed his wishes for a peaceful and secure future for Azerbaijan, with no more sacrifices and no more wars, in this beautiful celebration dedicated to the Azerbaijani people.