01 fevral, 2023 4278 Baxış
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Biofizika İnstitutunda I və II kurs magistrantların qış imtahan sessiyası başa çatıb. İmtahanlar AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin 21 dekabr 2022-ci il tarixli “AMEA-nın magistrantları üçün qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən keçirilib.
Belə ki, institutda “Biofizika” ixtisası üzrə təhsil alan I kurs magistrantlar “Tətbiqi və molekulyar biofizika”, “Biofizikanın müasir problemləri”, “Biokimyanın əsasları”, “Biofizikanın tarixi və metodologiyası”, “Bioinformatika” II kurs magistrantlar isə “Hüceyrə biologiyası”, “Biologiyada spektroskopik metodlar”, “Zülal və genetik mühəndislik”, “Bioloji membranların quruluşu”, “İmmunologiyanın əsasları” fənləri üzrə imtahan verərək sessiyanı müvəffəqiyyətlə başa vurublar.
İmtahan prosesində institutun Təhsil və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri, a.ü.f.d., dos. Həmayil Adıgözəlzadə və baş mütəxəssis Südabə Səlimova iştirak ediblər.

В Институте биофизики завершилась зимняя экзаменационная сессия магистрантов
В Институте биофизики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики завершилась зимняя экзаменационная сессия для магистрантов I и II курса. Экзамены проводились в соответствии с распоряжением Президента НАНА, академика Исы Хабиббейли о проведении зимней экзаменационной сессии для магистрантов НАНА от 21 декабря 2022 года.
Таким образом, магистранты I курса, обучающиеся по специальности «Биофизика», сдали экзамены по дисциплинам «Прикладная и молекулярная биофизика», «Современные проблемы биофизики», «Основы биохимии», «История и методология биофизики», «Биоинформатика», а магистранты II курса — по «Цитологии», «Спектроскопическим методам в биологии», «Белковой и генетической инженерии», «Структуре биологических мембран», «Основам иммунологии» и успешно завершили сессию.
В процессе экзаменов принимали участие руководитель отдела образования и международных связей института, доктор философии, доцент Хамайил Адъгёзелзаде и главный специалист Судаба Салимова.