01 fevral, 2023 4278 Baxış
AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Biofizika İnstitutunda I və II kurs magistrantların qış imtahan sessiyası başa çatıb. İmtahanlar AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin 21 dekabr 2022-ci il tarixli “AMEA-nın magistrantları üçün qış imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən keçirilib.
Belə ki, institutda “Biofizika” ixtisası üzrə təhsil alan I kurs magistrantlar “Tətbiqi və molekulyar biofizika”, “Biofizikanın müasir problemləri”, “Biokimyanın əsasları”, “Biofizikanın tarixi və metodologiyası”, “Bioinformatika” II kurs magistrantlar isə “Hüceyrə biologiyası”, “Biologiyada spektroskopik metodlar”, “Zülal və genetik mühəndislik”, “Bioloji membranların quruluşu”, “İmmunologiyanın əsasları” fənləri üzrə imtahan verərək sessiyanı müvəffəqiyyətlə başa vurublar.
İmtahan prosesində institutun Təhsil və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri, a.ü.f.d., dos. Həmayil Adıgözəlzadə və baş mütəxəssis Südabə Səlimova iştirak ediblər.

The winter examination session for the graduate students at the Institute of Biophysics has been completed
01 February, 2023 4279 Views
The winter examination session for first- and second-year graduate students at the Institute of Biophysics of the Ministry of Science and Education of Azerbaijan has been completed. The exams were held in accordance with the order issued by the President of ANAS, academician Isaakhabibli on December 21, 2022, regarding the winter examination session for ANAS graduate students.
Thus, first-year graduate students studying in the "Biophysics" program successfully completed exams in "Applied and Molecular Biophysics," "Contemporary Problems of Biophysics," "Fundamentals of Biochemistry," "History and Methodology of Biophysics," and "Bioinformatics." Second-year graduate students took exams in "Cell Biology," "Spectroscopic Methods in Biology," "Protein and Genetic Engineering," "Structure of Biological Membranes," and "Fundamentals of Immunology."
The exam process was attended by the Head of the Department of Education and International Relations, PhD, Associate Professor Hemayil Adigozelzade and Senior Specialist Sudaba Salimova.